Okulary damskie

Okulary damskie jak się okazuje nie tylko są potrzebne, ale również modne. Co więcej, okulary damskie dają możliwość kobiecie skorygować pewne niedoskonałości. Pod warunkiem, że odpowiednio wybierzemy takie okulary. Nie wszystkie każdemu będą pasować. Lecz właściwie dobrane mogą sprawić, że będziemy wyglądać świeżo i modnie. Przy wyborze okularów należy wziąć pod uwagę nasz indywidualny gust. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma swój kształt twarzy, swoje charakterystyczne cechy. Aby móc właściwie dobrać oprawkę, musimy przede wszystkim przejrzeć się w lustrze. Najważniejsze jest nasze zdanie.

Kabiny dla palaczy
www.pro-city.pl
Oferujemy produkty francuskiej marki PRO-CITY.
Wiaty i kabiny dla palaczy.

Oczywiście możemy spytać o poradę specjalisty, lub kogoś z naszych bliskich. Jednak ostateczny wybór należy do nas. Warto powiedzieć, że grube oprawki potrafią poszerzyć twarz, natomiast okrągłe zaokrąglą nasze rysy. Oczywistym jest, że każda drobna osoba o subtelnych rysach twarzy nie może sobie pozwolić na wybór bardzo mocny, a przez to nie naturalny. Osoby z tzw. małymi głowami powinni wybierać takie okulary, które będą do nich pasować. Bardzo często spotykamy się w nieodpowiednim efektem. Z tego właśnie względu należy dokładnie obejrzeć samego siebie w takich okularach. Można porównać, spojrzeć profilem. Nie należy się bać, powinniśmy mieć czas na zastanowienie. Przecież nikt nie powiedział, że musimy od razu kupować dane okulary. Przed zakupem, zwróćmy uwagę na kilka kwestii.

Jak prawidłowo dobierać okulary damskie?

Mowa o kontraście. Otóż każdy kształt oprawek powinien wprost idealnie pasować do naszej twarzy. Jeśli na przykład mamy okrągłą twarz, warto poszukać okularów, które będą miały kwadratowy kształt. Natomiast jeśli mamy kwadratową i mocno charakterystyczną twarz, warto wybrać okrągłe oprawki. Jedne okulary bywają duże, inne małe. Jedne różnią się rozmiarem, inne szkłami. Warto wiedzieć, że duże szkła nie będą pasować do małej twarzy, a małe szkła do dużej twarzy. W przypadku koloru oprawek, dużo ludzi wybiera te uniwersalne. Mowa o kolorze czarnym. Oczywiście kolor oprawek powinien współgrać z kolorem naszych oczu. Warto abyśmy podkreślili swój wygląd odpowiednim kolorem okularów. Jeśli na przykład mamy ciemne włosy, warto zdecydować się na pewien kontrast w postaci jasnych oprawek. Natomiast jeśli mamy jasną twarz, możemy wybrać ciemne oprawki. Bardzo ważny jest także kolor szkieł. Oczywiście jest sprawa drugorzędna. Lecz w przypadku koloru szkieł, mamy możliwość szerokiego wyboru. Warto zdecydować się na takie, które będą pasować do kolorów naszej odzieży. Jeśli na przykład posiadamy ubrania w kolorze żółtym, takie też możemy wybrać szkła, jeśli niebieskim, możemy wybrać szkła w kolorze granatowym. Wybór należy do nas, lecz czasami warto się skonsultować ze specjalistą.

Podobne wpisy