Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne to jedne z najczęściej noszonych okularów. Wymagane są dla wszystkich osób, które posiadają jedną z wad wzroku. Warto powiedzieć, że okulary korekcyjne mają za zadanie leczyć naszą wadę korekcyjną. Co istotne są bardzo łatwe w użytkowaniu. To chyba najbardziej łatwe okulary w przechowywaniu. Pamiętajmy, że nie wymagają one jakich szczególnych zabiegów higienicznych.  Kiedyś okulary korekcyjne uważano za największy wstyd. Mianowicie nie chciano ich nosić. Dzisiejsze oprawki korekcyjne mają za zadanie nie tylko leczyć nas wzrok, ale również ładnie się prezentować na naszej twarzy.

Fotkom
https://www.fotkom.com.pl
Profesjonalna oprawa obrazów w Warszawie.
Wydruki na płótnie, oprawy i ramy do luster.

Jakie oprawki najlepiej wybrać?

Obecnie mamy bardzo duży wybór możliwości. W każdym salonie optycznym znajdziemy kilkadziesiąt modeli okularów. Tak więc, na pewno któreś spełnią nasze wymagania. Właściwie, półki salonów optycznych są w stanie nam zaoferować nawet najbardziej wyszukane okulary. Każde okulary mają inny charakter,inny model, co za tym idzie inny typ. Pamiętajmy, że powinniśmy wybrać takie, które będą pasować do naszych rysów twarzy. To bardzo istotna kwestia. Każdy z nas ma inny wygląd, każdy ma inne rysy twarzy. Nie każdy będzie dobrze wyglądał w dużych okularach korekcyjnych. Tak samo jak niektórym osobom po prostu nie będą pasować małe okulary.

Wiedza o funkcjach okularów

Niekiedy okulary nie zawsze pełnią funkcję korekcyjnych. Mowa tutaj o zerówkach, które pełnią funkcję jedynie ozdoby naszej twarzy. Wracając do okularów korekcyjnych, używane są w nich soczewki dzielą się na sferyczne i cylindryczne.Kolejną istotną kwestią są wady wzroku, które dzieliśmy na krótkowzroczność, nadwzroczność oraz starczowzroczność. Zacznijmy od tej pierwszej. Mianowicie krótkowzroczność, to wada, gdzie wada skupia jak gdyby oraz przed siatkówką. W tym rodzaju wady powinno się używać szkieł, które rozpraszają światło. Najpopularniejszą ich nazwą są tzw. minusy. Czyli soczewki wklęsłe. Drugim rodzajem wady jest nadwzroczność. Ta sytuacja jest zupełnie odwrotną. Chodzi o to, że nasz układ okna ma zdecydowanie za słabą moc, biorąc pod uwagę długość gałki ocznej. Cały obraz skupia się za siatkówką. W przypadku tej wady używamy szkieł tzw. skupiających, które są wypukłe. Mówimy się tutaj o plusach. To ich najbardziej potoczna nazwa. Trzecią wadą wzroku jest starczowzroczność. W tej kategorii, dochodzi do zbyt słabego skupiania się promieni. Ta wada wzroku jest korygowana dzięki soczewkom skupiającym.

Podobne wpisy